Čauko, som rada, že si sa rozhodol/a venovať pár minút svojho života tomuto článku. Je prvý a snáď nie posledný na mojom blogu. Téma prvého článku sa hľadá ťažko. Svoje súkromie na sociálnych sieťach nezverejňujem a preto som sa rozhodla, že sa na úvod trochu predstavím. Nech viete kto vám tu bude mudrovať v ďalších článkoch :D Nemám rada predstavovanie typu “som Júlia a mám 18 rokov” a články s číslom v názve majú vraj úspech tak tu máte

9 vecí, ktoré o mne (možno) neviete
1. Fotenie robím (zatiaľ) len popri práci
Mám klasický nine to five job. Pracujem ako asistentka v korporácii, každé ráno sa pípam, chodím na meetingy, robím projekty, kávičkujem s kolegyňami… Po práci a počas víkendov sa mením na fotografku. Buď fotím alebo upravujem fotky. Niekedy je toho vyše hlavy, ale čo sa týka fotenia som workoholik a preto sa nesťažujem (iba občas :D). Snívam o tom, že jedného dňa už budem len fotiť tak mi držte palce :)

2. Najlepšie sa mi pracuje večer a v noci
Keby som nemala full time prácu, pravdepodobne by som žila v úplne opačnom rytme. Moja kreativita stúpa v noci a naopak cez deň sa musím do práce premáhať. Počas voľných dní robím fotky alebo vymýšľam nové nápady do rána a spávam doobeda.

3. Mám alergiu na mlieko
Alergia na mlieko je zo začiatku celkom otravná lebo človek ani netuší, kde všade je. Pamätám si ako som trávila neskutočne veľa času v obchode čítaním zložení mojich obľúbených jedál a teda hlavne sladkostí. So smútkom som takmer každú musela odložiť kvôli obsahu mlieka. Bolo mi do plaču a niekedy som fakt plakala. Lebo jedlo je predsa život. Odvtedy prešli tri roky a už presne viem čo môžem a hlavne, klasické sladkosti mi vôbec nechýbajú. Vegánske alebo bezmliečne jedlá sú väčšinou oveľa zdravšie. Takže toto “obmedzenie” malo nakoniec veľmi pozitívny dopad na môj život.

4. Fotiť som sa učila aj v škole
Neštudovala som priamo fotografiu, ale masmediálnu komunikáciu kde sme mali od prvého ročníka voliteľné predmety súvisiace s fotením. Každý rok som si ich vyberala. Bavili ma najviac zo všetkých a o fotografii bola aj moja bakalárska práca. Tému Nahota v médiu fotografie som pôvodne nechcela, no teraz už viem, že lepšiu som si nemohla vybrať. Mala jednu veľkú výhodu  - porotcovia ma pri obhajobe takmer vôbec nepočúvali - boli zaneprázdnení sledovaním fotiek :D

5. Nepijem kávu
Niekto hovorí, že mám detské chute, ja hovorím, že káva je hnusná :D Do dnešného dňa som jej neprišla na chuť. Uprednostňujem kakao alebo vanilkové mliečka v malých krabičkách (samozrejme sójové)

6. Mám čudné palce na rukách
Moje palce na rukách vyzerajú z nejakého dôvodu ako palce na nohách a mám ich celkom rada :)

7. Robím pole dance
Zatiaľ by som to skôr nazvala zemiak na tyči :D čím som staršia, tým väčší problém mám s dodržiavaním pravidelných aktivít. Preto sa moje “predsavzatie” chodiť na pole dance každý pondelok a stredu zmenilo na chodiť tam aspoň raz do týždňa. Každopádne, ten pocit po tréningu je neskutočný a jedného dňa možno aj natočím video nejakej choreošky.

8. Nefotím svadby
Nejaké pokusy boli, avšak v tomto štýle som sa nenašla a svadby prenechám svadobným fotografom, ktorí sa na túto oblasť špecializujú. Fotenie svadieb je naozaj veľmi náročné psychicky aj fyzicky. Buďte na svojich svadobných fotografov dobrí, robia ťažkú prácu (bez srandy).
Back to Top